for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Putin v ISIS neuveril. Likvidujú sa „skutočné centrá teroristov“

entries
1
shows
43
uniques
7
theme was created 30.3.2024 10:58 by Kasafran
1
30.03.2024, 10:58
Putin v ISIS neuveril. Likvidujú sa „skutočné centrá teroristov“...
CZ24.NEWS
26. března 2024

RUSKO: Putin v „Islamský štát“ neuveril. Dal príkaz, aby sa na zodpovednosť brali podľa neho skutočné riadiace centrá teroristov vraždiacich v Crocus Hall. Ruské vzdušné sily zaútočili na budovy GRU a na strediská riadenia SBU v Kyjeve. V Moskve hovoria o odvete. o pomste za vraždenie v hale Crocus.

Na útoky proti GRU a SBU boli použité hypersonické strely Kindžal resp. Zorkón a rakety Iskander M. Kindžaly sú drahé, takže hodnota ich cieľov tiež musela byť vysoká. Rakety vyleteli z Krymu a vraj presne zasiahli objekty v kyjevskom golosejevskom okrese. Ukrajinská PVO na útok rakiet nezareagovala skôr, než bolo počuť výbuchy po ich dopade na cieľ. Hypersonické strely preleteli 600 km za približne 2 minúty.

Predohrou útoku bol raketový úder na letisko Žiliany, kde boli zničené pozície protivzdušného systému Patriot. A ešte o zopár hodín skôr udreli rakety na kyjevské systémy posilňovačov riadenia, systémy prepravy plynu, výcvikové centrá pilotov F-16 a montážne a opravárenské letecké dielne pri Ľvove. V ukrajinskej zvodke sú tieto informácie prebité podrobnosťami o úspešnom útoku na ruskú výsadkovú loď Azov a jej značnom poškodení. Správy dopĺňajú fotografie objektu, z ktorého stúpa dym. Loď má byť údajne naklonená na bok, čo sa však nedá z fotky potvrdiť. Pokiaľ ide o dianie na fronte, situácia sa dramatizuje najmä v mestečku Časov Jar. Predsunuté ruské oddiely už zaujali pozície na okrajoch mesta. Ukrajinské sily sú zakopané na relatívnych vyvýšeninách na predmestí. Je to vlastne zvýšená breh rieky Severný Donec. Priamy útok na ukrajinské opevnenia by bol asi veľmi náročný na ľudské straty. Preto sa predpokladá, že OS RF vezmú mesto do klieští. T.č. sa už aktivizujú ruské letecké sily a delostrelectvo. Po zovretí Časov Jaru do klieští a po plnom obsadení Bogdanovky sa očakáva pomerne rýchly postup OS RF na hlavný cieľ bojov v tejto časti Donbasu – na Kramatorsk. Na línii Berdiči-Semionovka-Orlovka sa odohrávajú takisto dosť intenzívne boje.

Ukrajinské sily sa podľa GŠ OS UA „hrdinsky bránia“. Ak by sa tu OS RF podarilo preraziť front, umožnilo by to nasmerovať ďalší postup na cca 100 km vzdialený Pavlograd. Pavlograd je vyše 100 tis. mesto, ktoré je akousi vstupnou bránou do miliónového Dnepropetrovska a ku rieke Dneper. Rozhorčené boje tu pretrvávajú a úspech Ukrajincov či Rusov nie je jasný. Podobne vyzerá situácia aj na bojiskách pri Krasnogorovke, Staromajorskom a v tzv. Vremevskom výbežku.

Ukrajinskí a ruskí analytici ostražito sledujú posledný vývoj na frontoch. K zásadnejšiemu prielomu totiž môže dôjsť kdekoľvek na stákilometroch bojového kontaktu.
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 62 888 B generated in : 0.293 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 22 120 960 x unique displays : 2 540 284 x ip address : 3.239.91.5

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 4, donaters clicked me on ads 2,07 € (24 clicks), for today 0,11 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated