for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

NKÚ ZASADIL RANU PRE MATOVIČA!

entries
1
shows
51
uniques
28
theme was created 14.5.2024 22:07 by Kasafran
1
14.05.2024, 22:07
NKÚ ZASADIL RANU PRE MATOVIČA! JEHO REAKCIA JE ŠOKUJÚCA!
Gabriela Fedičová
14 | 05 | 2024

Podľa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) riadenie pandémie koronavírusu na Slovensku zlyhalo. Informoval o tom portál spravy.rtvs.sk s tým, že to vyplýva z výsledkov kontrol.
Podľa správy vláda svoje povinnosti presúvala na samosprávy. Úrad navyše preveruje aj dotácie na prevádzku mobilných odberových miest (MOM) a nákup vakcín.

Portál dodáva, že z výsledkov kontrol NKÚ vyplýva, že štát nemal ani systém krízového riadenia. "Ak by nebolo veľké množstvo dobrovoľníkov, armády, ale aj hygienikov, lekárov či predstaviteľov miestnej samosprávy, tak Slovensko by malo ešte väčšie negatívne dôsledky spôsobené pandémiou, ako v skutočnosti dnes identifikujeme,“ uviedol predseda NKÚ Ľubomír Andrassy.

Štát vraj neurobil nič
„Materiálno-technická podpora bola nulová. Ja si pamätám rúška a podobne, ako sme na kolenách šili, ako sme organizovali výrobu štítov, ako sme do toho dávali zdroje a podobne. Štát cez okresné úrady nedokázal urobiť nič,“ dodal predseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Božik: „Otázka financovania, otázka riadenia, manažmentu, otázka prenosu informácií. To boli tie najväčšie zlyhania, ktoré v iných štátoch išli. Boli sme odkázaní sami na seba.“

Čo na to Matovič?
V čase, kedy na Slovensko udrela pandémia, šéfoval krajine vtedajší premiér Igor Matovič. "Výsledky sa počítajú a hoci Slovensko malo vládu, v ktorej nebol žiadny minister, ktorý by predtým bol ministrom, tak sme mali lepšie výsledky ako Maďarsko ako Česká republika,“ cituje jeho slová portál spravy.rtvs.sk.

Vakcíny aj MOM
Najviac peňazí sa podľa NKÚ minulo na nákup vakcín. „Minulý rok nám cez dobu exspirácie prešlo viac ako 3,5 milióna vakcín. Ďalších šesť miliónov sme mali na skladoch, ktoré sme nevedeli použiť. A ďalších viac ako päť miliónov sme darovali do krajín Afriky,“ vyratúva Ľubomír Andrassy.
Preveruje sa aj poskytovanie peňazí na tzv. MOM-ky. „Po tejto kontrole sa aktuálne rozbieha aj nová kontrola v spolupráci so splnomocnencom vlády pre prešetrenie pandémie. Súkromné MOM prepojené v niektorých prípadoch až k vládnym politikom na tom zarábali obrovské peniaze,“ povedal pre server poslanec Erik Kaliňák.

Podobné kontroly sa nevykonávajú len na Slovensku. Aj ďalšie členské štáty chcú v spolupráci s Európskou prokuratúrou docieliť, aby Európska komisia odtajnila zmluvy na nákup vakcín v hodnote vyše 70 miliárd eur.
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 55 992 B generated in : 0.306 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 22 719 183 x unique displays : 2 551 090 x ip address : 44.211.117.197

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 5, donaters clicked me on ads 4,22 € (18 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist