for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

ARCIBISKUP BEZÁK UŽ NIE JE DuchovNÝM PASTIEROM VERIACICH, ALE C****ÝM BARANOM OPOZÍCIE

entries
5
shows
204
uniques
18
theme was created 30.3.2024 13:45 by Kasafran
1
30.03.2024, 13:45
ARCIBISKUP BEZÁK UŽ NIE JE DuchovNÝM PASTIEROM VERIACICH, ALE C****ÝM BARANOM OPOZÍCIE...
Eduard Chmelár
pi 29. 3. 2024


František Mikloško, ktorý urobil najviac pre rehabilitáciu Bezáka vo Vatikáne, by vedel o charaktere tohto muža rozprávať najlepšie. V roku 2017 v rozhovore pre Denník N varoval, že ak by šiel Bezák do politiky, "bola by to jeho samovražda, bola by to katastrofa". O rok neskôr ho Bezák zradil, keď sa mu otočil chrbtom a na post hlavy štátu nepodporil jeho, ale Zuzanu Čaputovú. V tejto ideologickej línii zotrval a tentoraz podporil Ivana Korčoka. Urobil to však spôsobom, ktorý je na bývalého vysokého cirkevného hodnostára absolútne nedôstojný a diskvalifikuje ho z pozície duchovného.

Táto kampaň je plná osobných invektív. Všimnite si však, že pochádzajú výlučne od Korčokových prívržencov, ktorí odhodili masku "slušných ľudí" a napádajú súpera tým najprimitívnejším spôsobom. Podržtaška, ruská filcka, prázdna hlava, štoplík - to sú len niektoré výrazy zo záplavy urážok, ktorými Korčok, Kňažko, Dzurinda a ďalší častujú Petra Pellegriniho, a ja si na ňom vážim, že sa na tú úroveň neznižuje. Ale to primitívne demagogické divadlo, ktoré predviedol emeritný arcibiskup včera v Košiciach a vlastne aj pred týždňom v Bratislave, mi doslova vyrazilo dych.

Neveril som vlastným očiam a ušiam, keď Bezák vyčítal Pellegrinimu, že chce zostať sám. "Čo je to za obeta? Kto to od neho žiada?" Toto sa pýta davu katolícky kňaz, ktorý sa nemôže ženiť. Neuveriteľné. Pán Bezák síce vyštudoval teológiu (aj v nej je mizerný), nie politológiu, ale natoľko by sa vo veciach verejných mohol orientovať, aby vedel, že na Slovensku nič také ako "inštitút prvej dámy" neexistuje. Prezidentova žena je manželka, nič viac, nemá nárok na žiadne výsady, žiadne špeciálne postavenie, nemá žiadne úlohy predpísané ústavou. Prečo Bezák nevyčítal Kiskovi, že hoci manželku mal, odmietala sa zapájať do oficialít? Táto Bezákova poznámka nerešpektujúca súkromie Petra Pellegriniho je taká nemiestna až hulvátska, že sa ňou prepadol na úroveň Matoviča.

Bezák však pokračoval v útokoch na Pellegriniho ešte demagogickejším spôsobom. Vyčítal mu, že chce byť so všetkými zadobre, že to sa nedá, že taký človek vraj nemá charakter... Ako prosím? Chce tým vari povedať, že pápež František nemá charakter? Čo je toto za katolíckeho kňaza, ktorý spochybňuje šírenie pokoja a dobra? No a najtrápnejšie bolo, keď sa pokúsil spochybniť Pellegriniho nezávislosť tým, že na pódiu za ním stáli cez volebnú noc jeho straníci, kým s Korčokom stála na pódiu jeho manželka, ktorá ho pobozkala, a to vraj dokazuje jeho nezávislosť... Je ten človek pomätený alebo len tak lacno manipuluje s davom? Čo hovorí o Korčokovej "nezávislosti" to, že pod pódiom stáli Šimečka, Dzurinda, Naď, Majerský, Budaj a že s nimi chodí na všetky mítingy?

Bezák dokázal, že ho odvolali právom, pretože takto sa cirkevný hodnostár nespráva. Jeho priame zapojenie do Korčokovej kampane nám pripomína, že najväčšou hrozbou pre zachovanie sekulárneho štátu nie je financovanie cirkví, ale klerikalizmus - neprípustné zasahovanie kléru do politiky. Pamätajme na to, čokoľvek už bude Bezák hovoriť, nebude to hovoriť ako duchovný vodca, ale ako liberálny politický aktivista.
2

1. Kasafran 30.03.2024, 13:45

ARCIBISKUP BEZÁK UŽ NIE JE DuchovNÝM PASTIEROM VERIACICH, ALE C****ÝM BARANOM OPOZÍCIE... Eduard Chmelár pi 29. 3. 2024 František Mikloško, ktorý urobil najviac pre rehabilitáciu Bezáka vo Vatikáne, by vedel o charaktere tohto muža rozprávať najlepšie. V roku 2017 v rozhovore pre Denník N varoval, že ak by šiel Bezák do politiky, "bola by to jeho samovražda, bola by to katastrofa". O rok neskôr ho Bezák zradil, keď sa mu otočil chrbtom a na post hlavy štátu nepodporil jeho, ale Zuzanu Čaputovú...

30.03.2024, 13:55
Chce Pellegrini vôbec osloviť voličov Harabina?

Pre Pellegriniho je dobré, že nevyhral v prvom kole. Ak by ako víťaz postúpil do druhého kola, tak národnovlastenecký volič by už vôbec voliť nešiel, s tým že aj tak on vyhrá. Naopak, práve teraz sa národnovlastenecký volič a volič Smeru môže zmobilizovať a ísť voliť proti Korčokovi, lebo vidí, že bez jeho hlasu Pellegrini nevyhrá.

Pellegrini nestál o podporu SNS a národnovlasteneckého voliča, ale teraz sa ukazuje, že bez neho nebude úspešný. Ak chce hlasy tohto voliča, tak mu musí preto ponúknuť aj niečo viac ako len nezvolenie Korčoka. Možnosti má veľa. Chápem, že nemôže úplne prebrať môj program, lebo by stratil časť svojich voličov, ale niečo musí ponúknuť aj národnovlasteneckému voličovi.

Zachytil som, že pán Chmelár už naznačuje, že Harabin bude teraz Pellegriniho vydierať nejakými funkciami. Chmelár, ako vždy doposiaľ, zjavne posudzuje iného podľa seba, lebo jemu dali funkciu poradcu a hneď sa stal obhajcom koalície. Ale to nie je môj prípad. Ja som bol, okrem iného, ministrom spravodlivosti, podpredsedom vlády a predsedom Najvyššieho súdu a Súdnej rady. Kráčam vždy len dopredu. Čo mne Pellegrini môže ponúknuť? Prednostu Okresného úradu v Ubli? Možno Chmelár by bral aj to.

Ja môžem Pellegriniho “vydierať” akurát programom, ktorý som v kampani prezentoval. Nech sa zaviaže aspoň k niečomu zásadnému pre môjho voliča, aby ho mal prečo zachraňovať v druhom kole. Napríklad, či vypovie Istanbulský dohovor, Okupačnú zmluvu s USA, či zastaví dodavky zbraní na Ukrajinu cez súkromné firmy, od čoho sa žiaľ doteraz očividne dištancoval .

Už aj politológovia pochopili, že Korčok nemá kde brať ďalšie hlasy. A že druhé kolo vyhrá ten, kto získa voličov Štefana Harabina. Korčok ich nemá šancu získať a Pellegrini to má len a len vo vlastných rukách. Ak ich presvedčí, tak ho pôjdu voliť, ak nie ostanú doma.

V tejto spojitosti je nepodstatné, čo hovorím, či nehovorím, či odporúčam, alebo neodporúčam ja.

Štefan Harabin
3

2. Kasafran 30.03.2024, 13:55

Chce Pellegrini vôbec osloviť voličov Harabina?

Pre Pellegriniho je dobré, že nevyhral v prvom kole. Ak by ako víťaz postúpil do druhého kola, tak národnovlastenecký volič by už vôbec voliť nešiel, s tým že aj tak on vyhrá. Naopak, práve teraz sa národnovlastenecký volič a volič Smeru môže zmobilizovať a ísť voliť proti Korčokovi, lebo vidí, že bez jeho hlasu Pellegrini nevyhrá.

Pellegrini nestál o podporu SNS a národnovlasteneckého voliča, ale teraz sa ukazuje, že bez neho nebud...

30.03.2024, 14:04
Prosíme Ťa ó Ježišu, ktorý si Najvyšší !
Daj vyhrať prezidentúru nášmu Bratovi v Kristu.
Prosíme Ťa NárodoVlastenecký Volič JUDr. Harabina, neostaň sedieť za pecou a príď podporiť Brata Kandidáta !
4

3. Wolfsmörder 30.03.2024, 14:04

Prosíme Ťa ó Ježišu, ktorý si Najvyšší !
Daj vyhrať prezidentúru nášmu Bratovi v Kristu.
Prosíme Ťa NárodoVlastenecký Volič JUDr. Harabina, neostaň sedieť za pecou a príď podporiť Brata Kandidáta !

30.03.2024, 14:18
(3) Wolfsmörder,
nože nepovyšuj Ježiša nad Boha najvyššieho a nad jeho druha - svojho otca Ducha svätého...
Tvoju výzvu však poslúchneme a svoje hlasy s manželkou a ďalšou rodinou dáme Pellému...!
5

4. Kasafran 30.03.2024, 14:18

(3) Wolfsmörder,
nože nepovyšuj Ježiša nad Boha najvyššieho a nad jeho druha - svojho otca Ducha svätého...
Tvoju výzvu však poslúchneme a svoje hlasy s manželkou a ďalšou rodinou dáme Pellému...!

30.03.2024, 16:05
A ja Korčokovi, aby nevládla mafia. A aby bolo menej tuposti v politike.
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 77 414 B generated in : 0.281 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 22 119 434 x unique displays : 2 540 197 x ip address : 3.239.91.5

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 4, donaters clicked me on ads 2,05 € (24 clicks), for today 0,09 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated